Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Noční pochod v Sázavě 6. 11. 2010
 
Když poprvé SPS v roce 2004 uspořádali Noční pochod, celkem vyrazilo do lesa 70 odvážlivců a potkali po cestě pár bubáků. Každý další rok se počet účastníků mírně navyšoval. Při loňském sčítání se nám zatajil dech u čísla 200. A letos……….. 310 pochodujících odvážných dětí i dospělých a k tomu 27 strašidel.
Jako každý rok vyrazil průvod s lampionky podle lampiček do lesa na asi 4km dlouhou noční procházku. A nebyla to procházka ledajaká.
Bohužel počasí trošku zazlobilo a když „pochodníci“ dorazili na první zastávku u vodníků, byli všichni mokří od deště. Vodnický buřtgulášek ale chutnal stejně dobře jako jindy. Nezbylo. 
Další přepadovka čekala průvod těsně pod lesem, kde bydlely 3 ošklivé čarodějnice. „ Baf, a ty jsi kdo?“ „Já, já, já jsem Barunka z České Třebové.“ „ Já jsem Adélka z Ostrova“ „Já Vojta ze Sázavy“…. Hodným dětem z blízka i z dáli čarodějnice rozdaly bonbóny a na zlobivé zabrblaly. Když vstoupili do lesa, listí už zase příjemně šustilo pod nohami a děti směle vyrazily do loupežnického doupěte pro zlatý poklad. Pak všem dědeček bylinkář navařil teplý čaj.
A poslední, nejtěžší zkouška byla procházka pekelnou bránou. I tu všechny děti i rodičové úspěšně zdolali a vyrazili zpátky k sázavskému hřišti opéct po příjemné procházce párky k večeři.
Veškerá lesní strašidelná havěť je jen jednu noc v roce k dětem hodná. Tak jestli se Vám noční pochod líbil stejně jako nám, přijďte za rok zase.                 Vaše čarodějnice 

Stránka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stránka